Threads on end of hose to provide easy attachment.
| Material | PVC |
| Unit of Measure | Ea |
| Color | Black |
| Weight | 0.358 lb |
| Hose Type | Conductive All Plastic |
| Fits Hose ID | 2 in |
| Fits Connection | 2 in |
| Swivel | Yes |
Complete the Connection