Threads on end of two hoses, joining them together.
| Material | PVC |
| Unit of Measure | Ea |
| Color | Black |
| Weight | 0.138 lb |
| Hose Type | Conductive All Plastic |
| Fits Hose ID | 1 in |
| Fits Connection | 1.25 in |
| Enlarger | Yes |
| Swivel | Yes |
Complete the Connection